zahájení skautského roku 2010/2011

Souboj šlechtických rodů – hra, kterou vymyslela „rada starších“ k zahájení nového skautského roku pro členy skautského oddílu, ale i pro nováčky.
V lese za kostelem, v neděli 19. září, něco po druhé hodině začala veliká bitva o vládu na Moravě. Přenesli jsme se do 14. stol, kdy na Moravě převládaly nepokoje. Každá z družin představovala jeden šlechtický rod, který se snažil ukořistit pro sebe co největší část území a zároveň okrást svoje sousedy. Šlechtické rody podnikaly bojové výpravy, ale zároveň musely i bránit svoji tvrz a svůj majetek. Bitvy to nebyli jednoduché, protože létaly i kulky. Kulky byly naštěstí jen papírové, což je asi důsledek toho, že v zápalu boje, který v lese probíhal, nebyl naštěstí nikdo zraněn. Utrpělo pouze EGO vedoucích, kteří si naivně mysleli, že v 6-ti přetáhnou provazem 18 zúčastněných šlechticů a šlechtičen.

Panasonic DMC-LZ7