skautský bál 2012 - Tři mušketýři

Letos 24. listopadu jsme opět s vilémovickým oddílem uspořádali již jubilejní 10. skautský bál.
Hned po příchodu do lipovecké sokolovny se návštěvníci mohli zahřát štamprličkou lahodného moku a u vchodu nad vystavenými fotkami zavzpomínat na předešlá témata našich plesů.
Po vstupu do dalších prostor se hosté díky historické výzdobě a dobovým kostýmům všech pořadatelů rázem přenesli do 17. století ve Francii. Samotný bál vznešeně uvedl král Ludvík XIII. se svou chotí Annou Rakouskou a za účasti královské gardy – mušketýrů – vyzval polonézu ke slavnostnímu zahájení bálu. Poté přenechal uvádění následujícího programu kardinálu Richelieumu. Ten vyhlásil za doprovodu skupiny Akcent dámkou a pánskou volenku, představil dvě světová vystoupení stepaře Martina Burdy z Kotvrdovic a uvedl druhé vystoupení polonézy ve stylu kabaretu. Pořadatelé se ještě jednou převlékli, tentokráte do vtipných kostýmů a zahráli si v půlnoční scénce. Nechyběla bohatá malá i velká tombola a výborná domácí kuchyně pana šéfkuchaře Tonika Dvořáka.
Chtěli bychom všem, kteří jakkoli pomohli, ať už s přípravou nebo zajištěním samotného průběhu bálu či přispěli do krásné tomboly, velmi poděkovat. Moc si toho vážíme. Jeden za všechny, všichni za jednoho!