Závody vlčat a světlušek 2012

V květnu jsme se zúčastnili s dalšími asi 200 dětmi okresního kola Závodu vlčat a světlušek, tedy nejmladší věkové kategorie v Junáku do 11 let. Pořádalo jej skautské středisko „Světla“ v Blansku a proběhl v areálu Rekreační oblasti Pálava. Celý závod byl zasazen do symbolického rámce. Strojem času se 4-8 členné hlídky přenesly nejdříve do Egypta a procestovaly dalšími historickými obdobími – jednotlivými stanovišti. Celkem 32 hlídek, mimo klasické plnění disciplín (orientace v mapě, zdravověda, znalost rostlin a živočichů, …), plnilo nelehký úkol – zachránit strom života, který kvůli nehezkému chování lidí uschnul. Po dobu celého dne byl pro účastníky připraven bohatý doprovodný program pro všechny věkové kategorie – originální rukodělky, nízké lanové překážky, plavba po přehradě, střelba z luku a ze vzduchovky. Naše hlídka ve složení Nikol Hallová, Nikol Raušová, Monika Průchová, Dominik Jakubec a Zdeněk Šmarda soutěžila v dívčí kategorii dle převažujícího pohlaví a vybovojovala ve velké konkurenci 19 hlídek krásné 5.-6. místo. Krásný sluneční den jsme si užili a strom života jsme nakonec zachránili!