Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.

skautlipovec

Slavnostní zasazení lípy 2011

68 fotek 6.11.2011 - zobrazení
V listopadu tohoto roku uplyne přesně 800 let od narození Svaté Anežky České, která se významně podílela na utváření dějin českého národa. K tomuto výročí Česká rada dětí a mládeže vyhlásila projekt Stromy Anežky České - prostřednictvím svých sdružení vysadit 100 lip srdčitých - nášeho národního stromu. Co pro naši obec tento strom znamená, není třeba nijak vyzdvihovat. Jednu z lip jsme v neděli 6. listopadu 2011 za spoluúčasti pana starosty Ing. Tomáše Zouhara, vedoucího skautského střediska Jedovnice Petra Stehlíkam, předsedkyně občanského sdružení Vápeníček a našich občanů slavnostně zasadili v naší obci Lipovec nad vrchním rybníkem. Všichni přítomní mohli přiložit ruku k dílu a za odměnu si odnesli domů perníček ve tvaru srdce jako symboliku tvartu lipového listu a opéct párek. U stromu je informační tabule, která obsahuje informace o Svaté Anežce České, o partnerech projektu a také o našem oddílu. Veliké díky všem, kteří se jakoliv podíleli na úspěšném průběhu celého projektu! :-)