Skautský tábor 2011, Skalička u Tišnova, CTH: Cesta na divoký západ

Letos jsme opět s 5. vilémovickým oddílem tábořili ve vzdálenějším tábořišti ve Skaličce u Tišnova. Celé tábořiště se přeměnilo na hlavní město Rock City. Jako každé pořádné město na divokém západě bylo vedeno sheriffem, který měl své pomocníky a radu města. Děti byly rozděleny do stejně silných družinek a představovali osadníky, kteří se snažili osídlit širé a málo úrodné pláně. Budovali železnici do hlavního města, kde obchodovali a za získané peníze kupovali materiál na stavbu svého města. Jenomže když postavíte bar, musíte mít barmana, postavíte-li kostel, potřebujete reverenda, zbudujete-li univerzitu, potřebujete učitele,… Každý, kdo chtěl něco zbudovat, musel se nejdříve vzdělat v oboru. Z osadníků se postupem času stávali zdatní farmáři, mastičkáři, doktoři, kuchaři, hrobaři, pistolníci,… Každý měl svoji funkci a někdo jich zvládl i víc než 5.
A co všechno jsme 14 dní uprostřed lesa zažili?? Rýžovali jsme zlato, stavěli město a železnici, přepadávali dostavník, vykrádali banky, lasovali, stříleli ze vzduchovek, luků, kuší, foukaček, lovili bizony, trénovali na koňské dostihy, naháněli dobytek, tancovali jsme v saloonu, hráli karty a deskové hry v kasínu, navštívili jsme hokynářství a pravou aukci, zdatní pistolníci a pistolnice dokazovali rychlost svých rukou v přestřelkách na otevřených pláních, zažili jsme nájezdy indiánů a taky jsme indiánům kradli zásoby a jejich území, šifrovali jsme tajné kódy indiánů, navštívil nás šaman, spousta z nás se naučila nová anglická slovíčka,… Kdo chtěl, projel se na nedaleké farmě na koních a nebo se svezl vláčkem pro děti, který na své zahradě zbudoval pan JUDr. Jobánek z Drásova. Zážitků bylo opravdu hodně.
Všechno, co se na táboře událo, bychom našli v pořádném westernovém filmu, jen jedinou výjimkou bylo pravé anglické počasí… I tak jsme to všichni skvěle zvládli. Poděkování za vydařené ukončení skautského roku 2010/2011 patří všem, kteří s námi spolupracovali po celý rok a především Vám, rodičům, šikovných skautů, vlčat a světlušek. Speciální poděkování patří silným klukům, kteří na táboře přemluvili vodu aby tekla jinam než do tábořiště a také všem za to, kteří po celý rok udělali spoustu „neviditelné, ale důležité“ práce.