Skautský tábor 2006, Skalička

Pro letošní celotáborovou hru Harry Potter jsme se nechali inspirovat knižním (v dnešní době i filmovým) hitem od spisovatelky J. K. Rowlingové.
Na začátku proběhlo rozřazení budoucích studentů do jednotlivých kolejí. Protože v originále rozřazení provádí mluvící klobouk, i my jsme se pomocí vyrobeného čarodějnického klobouku snažili tomuto přizpůsobit. Pokud jde o systém bodování. Byly zavedeny dva způsoby. Osobní a kolejní. Body do osobního hodnocení se započítávaly i do hodnocení kolejního.
Výuka probíhala po celou dobu tábora. Vyučovaly se dva základní směry. Jeden byl v návaznosti na Harryho Pottera a druhý obsahoval základní znalosti a dovednosti táborníka. Před táborem byly vyhotoveny studijní materiály.
Děti si samozřejmě zahrály spoustu her, mezi které patřila také oblíbená hra Famfrpál
Ta se dle spisovatelky odehrává na létajících košťatech a ve velkých výškách. Družstvo se snaží porazit soupeře buď nastřílením co nejvíce gólů do speciálních bran a nebo zachycením „zlatonky“. Naší snahou bylo držet se co nejvíce předlohy.

Canon PowerShot A520