I. Skautský tábor 2010, Němčice Randulka, Záchrana pohádkové říše

Letošní skautský rok jsme zakončili o prázdninách táborem na Randulce u Němčic. Tématem byla Záchrana pohádkové říše. Hned po příjezdu byli děti rozděleny do 4 družinek. Takto rozděleni společně zachraňovaly klasické české pohádky a večerníčky, které se pomyslně vytratily z našich pamětí. Vedoucí představovali postavy charakterizující pohádku každého dne. Děti se tak postupně seznámily s Šípkovou Růženkou, Zlatovláskou, Popelkou, Otesánkem, Koblížkem, Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, Perníkovou chaloupkou, Rákosníčkem, Machem a Šebestovou, Patem a Matem, Krakonošem a řadou dalších. Každý den začal rozcvičkou a po snídani jsme v krojích měli nástup u stožáru se státní vlajkou. Před obědem a po obědě jsme hráli hry tématicky zaměřené na danou pohádku toho dne. Večer jsme zakončili u ohně a následovala večerka u stožáru. Během celého tábora děti plnily Řády, které se skládaly z různých úkolů, dovedností, znalostí a vědomostí. Například Řád babky kořenářky, švadlenky Madlenky, děda Vševěda, hajného Robátka, pravého rytíře, dvorního šaška, zlaté vařečky a dalších. Za splnění řádu obdržely pamětní list a byly pasovány do řádu opravdovým středověkým mečem. Dále řada dětí složila světlušácký nebo vlčácký slib a starší slib skautský. Zakončením byla cesta Pohádkovým lesem, kde se děti potkaly naposled s postavami typickými pro všechny pohádky. Poslední den proběhla táborová sportovní olympiáda a táborová pouť. Večer byla slavnostní hostina a závěrečná vatra. Počasí nám opravdu přálo, a tak se už teď těšíme na tábor další.