První schůzka 2012 - 2013

15. září zahájil náš oddíl další skautský rok. Pro letošek jsme se nechali inspirovat mayskou kulturou a celoroční hra nese název MAYSKÝ ODKAZ.
A o co vlastně jde? Mayský panovník měl dva syny. Jak to bývá, starší měl po smrti otce převzít vládu a mladší se měl stát vládcem sídelního města. Mladší syn, Montezuma, s touhle tradicí moc spokojený nebyl a tak se rozhodl svého bratra zabít, aby se dostal k moci. Byl ale velice krutým panovníkem a lidem v jeho zemi se špatně žilo. Obyvatelé města Yucatan se chtěli osvobodit z útlaku Montezuma a začali se bouřit. Montezuma cítil nebezpečí. Věděl, že moc a síla mayských panovníků je ukryta v Chrámu Moci a nejvíce ho mohou ohrozit vzdělaní a moudří lidé. Tento chrám je uzamčen klíči, které bohové rozdělili na několik částí a ukryli je v celé zemi. Montezuma dal uvěznit všechny kněží a moudré náčelníky. Yucatanští se ale nezalekli a dál bojovali za spravedlivou věc. Vzdělávali se, učili se novým věcem a společně se semkli před těžkým úkolem.
Náborová hra proběhla právě 15. září v lese za kostelem… Všichni obyvatelé města Yucatan hledali v lese části klíčů od Chrámu Moci. Za odměnu dostali náhrdelníky vědění dobra a síly, na které budou za každou novou znalost, za plnění úkolů a za pomoc druhému, získávat korálky. Během roku budou hledat Chrám Moci, který musí odemknout, osvobodit učence a nakonec odemknout Schránku Moci. Budeme jim držet palce, aby se jim to povedlo.

Panasonic DMC-FS35

Slevy 25 % platí na všechny dárky z fotek. Vytvořte si z vašich fotek snadno fotoknihu, plakát, fotky na zeď a další fotoprodukty. Sleva platí po zadání kódu: Vajicka
S kódem: Vajicka Akce platí do 14. 4. 2024
Zjistit více