Drakoneček 2012

Název

Popis

V blanenském Dělnickém domě v sobotu 17. března 2012 pořádalo skautské středisko Srdce na dlani již devátým rokem akci Drakoneček aneb Den her. Na maxiautodráze, která je jednou z nejdelších v České republice, si zazávodil i náš oddíl. Nejprve probíhaly tréninkové jízdy a nejrůznější hry, při kterých soutěžící mohli získat malou kartičku s emblémem dráčka. Tyto kartičky pak používali jako platidlo, za které si kupovali jízdy na maxiautodráze a snažili se získat nejlepší čas rozhodující pro nominaci do Velké ceny Blanska. Ta vypukla po 16. hodině. Z našeho oddílu se úspěšně kvalifikovali čtyři jezdci, Nikolka Hallová, Jindra Vondál, David Štěpaník a Kuba Nešpůrek. Ostatní mohli zbylé kartičky s dráčky sázet na jednotlivé závodníky. Atmosféra se blížila závodům F1. Našim soutěžícím se velmi dařilo a obsadili přední místa z necelé stovky účastníků. Vyhodnocovaly se první tři místa v těchto kategoriích:
• Nejvyšší počet nasbíraných "dráčků"
• Nejlepší čas na dráze
• Velká cena Blanska
Nechyběly medaile, diplomy, krásné odměny a konečné stupně vítězů. Na zlatý stupínek v kategorii Velká cena Blanska vystoupal Jindra Vondál a na bronzový stupínek Kuba Nešpůrek. Krásné čtvrté místo vybojovala Nikolka Hallová, která se s jednou další holkou kvalifikovaly jako jediné závodnice do Velké ceny Blanska. Do čtvrtfinále se probojoval David Štěpaník.
Jako doprovodný program zde byli pozváni členové místního sdružení Kolejová, kteří byli oděni do uniforem ČSD a ČD. Ti předvedli svá modelová kolejiště velikosti TT a jako soutěžní hry si pro děti nachystali jízdu na železnici o rozchodu 127 mm a simulátor řízení vlaku. Už se těšíme na desátý ročník.